Jak se za posledních sto let změnil ideální typ ženského těla?

57
Advertisement

Móda je mocným a osobním médiem projevu, což z ní činí často diskutované téma. Přesto však nejde jen o oblečení, koncepce dokonalého tvaru a typu ženského těla se také s časem mění. Během minulého století byly určité vzhledy považovány za žádoucí, ale postupně se vyvinuly do dnešních standardů. Přechody bývají obvykle mírné, ale výjimečně se stalo, že změny byly dramaticky výrazné.

Často určují společenské normy, co se považuje za dokonalý tvar těla, a to sehrálo významnou roli v tom, že mnoho celebrit se dostalo na vrchol. Platí tato dynamika stále v dnešním světě? Abychom to lépe pochopili, pojďme prozkoumat vývoj různých tvarů těla a stylů v průběhu času.

Gibsonova dívka 1910

The Gibson Girl of the 1910s
usplash.com

V počátcích 20. století se firmy často spoléhaly na ilustrace pro propagaci svých produktů, zejména kvůli vyšším nákladům spojeným s publikováním fotografií v časopisech. Charles Dana Gibson, v té době velmi uznávaný ilustrátor, často zobrazoval ženy ozdobené korzety a dlouhými róby. Použití těchto ilustrací poskytovalo jedinečnou estetiku, která nejen definovala dané období, ale také umožňovala firmám účinně komunikovat přitažlivost svých produktů potenciálním zákazníkům.

- Advertisement -

1 of 29

- Advertisement -